Kas tad īsti ir freelancer???

Freelance plusi un mīnusi. Dalāmies ar pieredzi.

Моderatori: flywebmaster, PizzaMAN

Atbildēt PizzaMAN » Trešdiena 26 Marts, 2008 12:26 am

Cik man ir zināms, tad īsts tulkojums vēl nav izveidots šim vārdam, taču ļoti bieži tā apzīmēšanai izvēlas vārdus ārštata darbinieks un brīvmākslinieks. Manuprāt, šie nav labākie varianti, tāpēc šajā rakstā izmantošu vārdu frīlensers.Frīlenseri ir kādas konkrētas profesijas meistari, kas piekopj savu profesiju neatrodoties līgumsaistībās uz pilnu slodzi ar vienu darba devēju, tādējādi viņš vai viņa strādā dažādiem darba devējiem. Vārda jēdziens nāk no viduslaikiem, kur ar free lance jeb brīvo apzīmēja algotus karotājus, kas dienēja, lai uzlabotu finansiālo stāvokli. Savukārt mūsdienās frīlenseru parādīšanās vilnis sākās 20.gadsimta 90-tajos gados. Un tagad te ir iesaistītas tādas profesijas kā: konsultanti, tulki, žurnālisti, fotogrāfi, dizaineri, programmētāji, juristi, psihologi, tirdzniecības pārstāvji, aktieri, modeles utt.

Darba vieta un laiks

Lielākoties frīlenseru darba vieta ir pašu mājas. Tādējādi Jūs atbrīvojaties no mūzikas klausīšanās austiņās un citām brīvību atņemošām lietām, sēdēšanas sastrēgumos vai braukšanas pārpildītajā sabiedriskajā transportā utt. Taču, kad aiziet lieta līdz tam, ka sākas darbs mīkstās čībiņās un halātā, no tā cieš pats frīlensers, bieži vien arī viņa tuvinieki. Tas pats attiecināms uz darba laiku. Atcerieties, frīlenserim ir jābūt disciplinētam, lai neieslīgtu galējībās.

Samaksa par padarīto

Šis nav patstāvīgs darbs, tāpēc vienu mēnesi ir iespējams nopelnīt milzīgu summu, bet citā atkal gandrīz vai pat neko. Ja ziņkārība neliek mierā, tad vienīgais veids uzzināt savu mēnešalgu ir izrēķināt vidējos ienākumus ilgākā laika periodā, izdalot kopējo summu ar mēnešu skaitu. Aprēķina minimums būtu vismaz viens gads. Lai noteiktu sava darba cenas, ieteicams izpētīt tirgus situāciju. Kaut vai uzzinot cik prasa kolēģi, un cik gatavi maksāt klienti. Taču nosakot savu cenu, ir ieteicams novērtēt sevi pareizajai kategorijai, tas ir, īstajam līmenim, kas ietver sevī gan kvalitāti (profesionālisma līmeni), gan izpildes termiņa ilgumu. Parasti termiņš ir laika vienība, ko parasti mēra stundās vai dienās. Viens no galvenajiem kritērijiem cenas noteikšanai ir pašvērtējums!!!

Pienākumi

Ja ikdienišķā darbā darbinieks pilda kādus noteiktus pienākumus, tad frīlanseri var raksturot kā veselu biroju vienā personā, kas sarunājas ar klientiem, veido projektu, veic programmēšanu, pilda finanšu un juridiskos jautājumus utt. Un par karjeras kāpnēm te pat runas nav. Līdz ar to, šādu personu kvalitātes līmeni var noteikt pēc to izpildīto darbu skaita un darbu kvalitātes.

P.S. Ir ieteikumi rakstiet :)
PizzaMAN
Moderators

Ziņojumi: 1
Reģistrēts: Piektdiena 21 Marts, 2008 7:11 pm
Dzīvesvieta: Latvija, Daugavpils

Atbildēt Vufer » Trešdiena 26 Marts, 2008 3:59 pm

Labs raksts, man patika :)
Vufer

Ziņojumi: 9
Reģistrēts: Piektdiena 14 Marts, 2008 12:13 pm

Atbildēt Susliks » Trešdiena 26 Marts, 2008 6:19 pm

Beidzot kada darbiba notiek :) Ljoti labi - patika! :)
Susliks

Reģistrēts: Piektdiena 21 Marts, 2008 3:21 pm
Dzīvesvieta: Latvia, Riga, Ilguciems

Atbildēt i.am.human.lv » Sestdiena 26 Aprīlis, 2008 7:01 pm

Nu es saku, ka es esmu Brīvais Strēlnieks....
Tā to varētu saukt latviešu valodā :D
i.am.human.lv

Ziņojumi: 2
Reģistrēts: Sestdiena 26 Aprīlis, 2008 5:45 pm

Re: Kas tad īsti ir freelancer???

Atbildēt arm23 » Otrdiena 19 Aprīlis, 2011 4:12 pm

Ja godīgi~ interesē kāds frīlansers kas varētu rakstus rakstīt man! :D
arm23

Ziņojumi: 5
Reģistrēts: Otrdiena 19 Aprīlis, 2011 4:03 pm

Atbildēt AndrisLV » Pirmdiena 09 Septembris, 2013 3:02 pm

Paldies par paskaidrojumu! :)
AndrisLV

Reģistrēts: Pirmdiena 09 Septembris, 2013 3:00 pm

Atbildēt Makato » Otrdiena 10 Septembris, 2013 11:10 am

Ar disciplīnu reizēm ir tā kā ir, tur es piekrītu 100%
Makato

Reģistrēts: Otrdiena 10 Septembris, 2013 11:06 am
Dzīvesvieta: Rīga

Atbildēt remote_contractor » Pirmdiena 02 Decembris, 2013 4:22 am

Sveiki visiem!

Labu saitu, kur tiek piedāvāti IT darbi, rīki un informācija par to freelance tēmu ir atrodama apmeklējot WEB saitu http://www.itjobsforfreelancers.com
remote_contractor

Reģistrēts: Pirmdiena 02 Decembris, 2013 4:19 am

Atbildēt htmist » Pirmdiena 24 Marts, 2014 9:21 pm

Viens no freelanceru mīnusiem dēl tā ka pašam nākas satikt klientus var pazaudēt laiku darbam, ja klients čakarīgs
htmist

Ziņojumi: 7
Reģistrēts: Trešdiena 19 Marts, 2014 12:36 am

Atbildēt seniorita » Trešdiena 05 Novembris, 2014 4:13 pm

ir savas priekšrocības būt freelanceram, bet algotam darbam seko stabilitāte.
seniorita

Reģistrēts: Trešdiena 05 Novembris, 2014 4:12 pm

Atbildēt fibula55 » Svētdiena 18 Februāris, 2018 11:12 pm

Varbūt kāds var padalīties konkrēti ar pieredzi, kas stradājā freelancer un parastā darbā. Vai ir vērts pamest un kaut ko jaunu izmēģināt ?
fibula55

Ziņojumi: 2
Reģistrēts: Trešdiena 07 Februāris, 2018 1:33 am

Atgriezties uz Freelance

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesi: 0