7 padomi veiksmīgai Freelance karjerai

Freelance plusi un mīnusi. Dalāmies ar pieredzi.

Моderatori: flywebmaster, PizzaMAN

         

7 padomi veiksmīgai Freelance karjerai

Atbildēt Vufer » Piektdiena 28 Janvāris, 2011 7:16 pm

Freelance – latviski īsti netulkojams vārds, kas mūsdienās kļūst arvien populārāks arī Latvijā. No interneta resursa letonika.lv – “Freelance worker – pašnodarbināta persona, kas piedāvā savus pakalpojumus vairākiem darba devējiem par attiecīgu samaksu.” Šobrīd tā strādā daudzi dizaineri, arī citu profesiju pārstāvji, tomēr šoreiz padomi freelance dizaineriem iesācējiem.

1. Izstrādā stratēģiju

Sliktākais, ko varētu izdarīt, būtu palaist pašplūsmā un neorganizēt savu “freelance” biznesu. Tāpat kā katram biznesam, arī te vajadzīga skaidra un stingra stratēģija. Izveido pats savu biznesa plānu, pirms sāc vispār kaut ko veidot. Ideāli būtu sastādīt sev biznesa plānu uz 5 gadiem. Tas ļautu koncentrēties uz ilgtermiņa mērķiem un izstrādāt plānu izaugsmei.
Tavai biznesa stratēģijai tāpat jābūt elastīgi maināmai, lai tā varētu augt kopā ar taviem panākumiem. Sašaurini fokusu, nesašaurinot savas iespējas!

2. Piedāvā unikalitāti

Tam vajadzētu būt pašsaprotamam, bet tik un tā bieži izmantojam to, kas pa rokai, ka aizmirstam šo vienkāršo principu. Ja tu piedāvā kautko patiešām unikālu, tev ir labākas izredzes gūt panākumus, nekā, ja tu piedāvā to, ko daudzi jau kautkur ir redzējuši.
Unikalitāte ir tas, kas ļauj tev izcelties starp konkurentiem. Atrodi savu nišu un esi tur labākais. Necenties izdarīt pilnīgi visu labi. Dari vienu lietu ideāli un tu pacelsies virs pārējiem.
Esot vienam, kā mazam uzņēmumam, tev ir dažas priekšrocības. Piemēram, piedāvāt daudz personiskāku attieksmi, elastīgumu un pieejamību.

3. Novērtē savus pakalpojumus

Ja tu uzsāc savu biznesu bez portfolio, ko parādīt, tev būs jānomet cenas, lai varētu strādāt. Tas nav nekas slikts, ja sākumā strādā par pavisam nelielu samaksu vai vispār par velti. Tu iegūsi klientus, pamazām izveidosies darbu portfolio un arī nedaudz pelnīsi. Galvenais, notvert brīdi, kad apstāties un pārvērtēt situāciju.
Noteikt cenu saviem pakalpojumiem vai produktiem nav tik vienkārši. Tas ir svārstīgs process, kas dažreiz noskaidrojas gan izmēģinot, gan kļūdoties. Atceries, ka neviens nenoteiks vērtību tavam darbam, ja tu to nedarīsi.

4. Fokusējies uz kvalitāti

Atsauksmes un ieteikumi mūsu biznesā ir stūrakmens. Bieži tas ir noteicošais, kad laiki ir grūtāki un mūsu mārketinga aktivitātes nenes augļus. Tāpēc ir izšķiroši svarīgi pašreizējiem klientiem piedāvāt vislabāko, ko mēs varam. Fokusēties uz kvalitāti, nevis apjomu.
Lai gan tas iziet ārpus pasūtījuma rāmjiem, piedāvājot nākotnē uzlabojumus par brīvu vai dodot atlaides, tas tieši vai netieši caur šo klientu dos izredzes arī turpmākam biznesam.

5. Izvēlies savus klientus gudri

Daudzi frīlanseri pieļauj kļūdu, piekrītot jebkuram darbam, neskatoties uz to, kas tas par klientu. Tava klienta apzināšana ir tikpat svarīga tev, cik klientam ir svarīga dizainera izvēle. Ir daudz tādu ”elles klientu”, no kā tev noteikti būtu jāizvairās. Viņi noteikti nav tava stresa un dusmu vērti. Ir arī projekti, kuros klienta intereses nesakrīt ar tavām. Neuzņemies darbu, par ko šaubies vai kas tev nepatīk, jo cietīs kvalitāte.

6. Esi kontaktā

Kontakti, kontakti, kontakti… Tā ir veca patiesība. Jāpieliek pūles, lai tevi pamanītu potenciālie klienti. Vienalga, vai tās ir aktivitātes sociālajos tīklos, kā LinkedIn, Twitter, Draugiem.lv vai Facebook, vai komunicēšana blogos un forumos. Tu nekad nevari zināt, kur tavs nākošais klients iegriezīsies. Bet ne jau tikai čatošana internetā svarīga- tev nepārtaukti jāapgūst kas jauns, jādalās ar idejām un domām, atsauksmēm, jabūt informētam un gatavam izaugsmei.

7. Ieturi pauzi

Kad tu sāc darboties ka frīlanseris, tas diezgan ātri var kļūt nevadāmi… Jo vairāk tu strādā, jo vairāk tev patīk. Paliek grūti apstāties, kaut vai uz vienu dienu. Bet tas ir nepieciešams. Vispirms tādēļ, ka nedrīkst “pārdegt”. Tas ir drauds numur viens tavam radošumam un var radīt neveiksmes. Otrkārt, tev ik pa laikam jāapstājas, jāparaugās atpakaļ uz paveikto un jāizvērtē.

Vai nu tev jāizvēdina galva no domām vai jāsmeļ iedvesma jaunām idejām, tev noteikti jāatrod laiks atpūtai un atslodzei.

Ir svarīgi apzināties, ka kļūdas ir daļa no attīstības līknes. Kļūdas noved pie veiksmes, jo mēs mācāmies no tām un attiecīgi mainām savu stratēģiju, tā nostiprinot savu biznesu. Pārāk neraizējies par konkurenci. Ja darīsi lietas pareizi, tu būsi atzīts un novērtēts. Izaugsme un veiksme sekos pašas par sevi.

Avots: http://ingridizains.lv/blog/dizaineri/7 ... e-karjerai
Vufer
 
Ziņojumi: 9
Reģistrēts: Piektdiena 14 Marts, 2008 12:13 pm

Re: 7 padomi veiksmīgai Freelance karjerai

Atbildēt YoungDryes » Ceturtdiena 17 Novembris, 2016 3:05 pm

Paldies. Noderēs turpmāk virzīties. :wink:
YoungDryes
 
Ziņojumi: 1
Reģistrēts: Ceturtdiena 17 Novembris, 2016 2:44 pm

Re: 7 padomi veiksmīgai Freelance karjerai

Atbildēt fibula55 » Trešdiena 07 Februāris, 2018 1:40 am

Paldies ļoti noderēs turpmāk :) :D :D :D
fibula55
 
Ziņojumi: 2
Reģistrēts: Trešdiena 07 Februāris, 2018 1:33 am


Atgriezties uz Freelance

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesi: 0

cron